Aktualizované:
23.3.2021
Tlačivo na 2%

TOPlist
TOPlist


GALÉRIA ČLENOV RADY REPUBLIKOVEJ ŠPECIFICKEJ ORGANIZÁCIE SZTP ŤAŽKO TELESNE POSTIHNUTÝCH A VOZIČKÁROV V NITRE

Bohuš ČABÁK

 
člen Rady  

Pred základnou vojenskou službou som pracoval v BZVIL v Ružomberku. Po skončení vojenčiny som sa zamestnal v Mojšovej Lúčke, ako asanačný technik.

Pol roka som odkrúcal kilometre v nákladnom aute, ked' prišiel 30. december 1977. Práve to bol ten deň, ked' prišla osudná autonehoda, na následky ktorej mi ochrnuli dolné končatiny a odvtedy sa pohybujem len pomocou invalidného vozíka.

Najväčšou oporou po úraze mi bola manželka Mária. Som ženatý, mám dve deti a som už starý otec. Mám staršiu dcéru Zuzanu, mladšieho syna Bohuša a vnučku Simonku.

Celý môj život sa vtedy zmenil. Musel som sa znovu zaradit' do života, nájst' si iné záľuby, šport, najmä nájst' iný zmysel života, ako dovtedy. Venoval som čo najviac času rodine, det'om.

S rodinou som začal chodit' na ryby. A stala sa z toho vášeň. Druhou vášňou sa pre mňa stal aj stolný tenis, ktorému sa dodnes venujem aktívne. Mojím najväčším úspechom v stolnom tenise bolo, ked' som sa v roku 2003 stal majstrom Slovenska v skupine TT - 3 a dosiahnutie druhého miesta v roku 2005. Hrávam ligu vozičkárov v stolnom tenise, ale aj ligu so zdravými spoluhráčmi. Nebránim sa tomu. Ved' nech sa učia, že vozík nie je prekážka, iba handicap.

V roku 1990 som prebral funkciu predsedu ZO SZTP v Ružomberku a neskôr aj predsedu okresného centra SZTP v Ružomberku. Túio funkciu som vykonával do roku 2001. Za prácu v RŠO Nitra som bol ocenený najvyšším vyznamenaním SZTP. Som členom rady RŠO ŤTP a vozičkárov v Nitre, kde sa aktívne zúčastňujem na plnení programu organizácie.

Kontakt: 0905 893 028, 044 4341208